Vyhraj iPad s Websupportom

30. august 2012

Najvačšia hostingová spoločnosť sa rozhodla svoj úspech (50 000 dómen) osláviť šikovne vymyslenou súťažou o iPad, ktorú si môže zahrať každý. Stačí k tomu len dobrý postreh a internetový prehliadač. Cieľom hry bolo priradiť názov jednej z ich 50 000 dómen k jednému zo screenshotov webových stránok v časovom limite 5 sekúnd. Zvyšujúcim sa levelom, sa počet screenshotov taktiež zvyšoval, takže uhádnutie bolo čoraz náročnejšie.

Kto vymyslí lepší podvod

Hneď mi bolo jasné, že prvú cenu vyhrá ten, kto vymyslí čo najúčinejší podvod. Medzi tie primitívnejšie ulahčováky by som zaradil zväčšovanie obsahu stránky, ktoré značne ulahčilo rozpoznať texty a obrázky na maličkých screenoch webstránok. Takouto menej poctivou hrou som sa dostal do 36 levelu, čo ostalo aj moje maximum. Ďaľší z trikov bolo refreshnúť stránku, v prípade ak som včas nenašiel správnu odpoveď, čo pridalo pár cenných sekúnd na hádanie. Toto som však osobne neskúšal, ale bolo to počuť v publiku.

Som tvor zvedavý, a tak som chcel vedieť, ako je možné, že nejaký macher to dotiahol do vyšších levelov za štvrtinový čas ako ostatní. Alebo že niekto dosiahol najvyšší level? Je možné takto uhádnuť 100 dómen? Možno ak pozná naspamäť celý slovenský internet :) Musí predsa existovať spôsob, ako túto šikovne vymyslenú hru ojebabrať a ja si vymyslím svoj. Spočiatku ma napadlo, že si proste otvorím novú kartu, skopírujem tam adresu a pozriem sa ako stánka vyzerá. To však zaberalo veľa času. Prečo to teda nespraviť automaticky?

Stačilo si napísať kratučký javascriptový kód, ktorý vytvorí iframe a načíta doň webstránku, ktorú je potrebné uhádnuť. Porovnať dva objekty je už potom hračka. Škoda, že sa iPad nevyhráva za čestnosť, ktorú som preukázal a nevylepšil si týmto trikom svoje maximum 36 levelov :D

Websupport mal okrem toho dnes problém s Apache na niekoľkých serveroch. Tento problém umožnovaľ si prezerať zdrojovú súbory všetkých webov, ktoré mal server pod palcom. Celkom haluz. Včera výpadky databázy, ktoré su čoraz častejšie. Čo je to s vami v poslednej dobe?

Ďaľšie triky na ulahčenie si tejto inak celkom dobre vymslenej hry zanechajte v komentároch.

Komentáre k článku

pridať komentár
meno
#1 SoWhat | 30. 8. 2012 18:11:29

krasa s tym iframom. hod to niekde na vybrali.sme.sk nech im tam co najviac ludi supne 100

#2 mirec | 30. 8. 2012 20:08:55

nebudem im predsa robit zle, ajtak sa budu vraj vysledky preverovat a cenu dostane ozajstny pravoplatny vyherca.. to som zvedavy :))

#3 red bottom shoes | 4. 12. 2015 13:13:23

For example, if your goal is to cut out junk food, then you

#4 kyrie 1 | 19. 12. 2015 17:52:12

Rossetti looked them over carefully. After the first few, he knew that they were worthless, showing not the least sign of artistic talent. But Rossetti was a kind man, and he told the elderly man as gently as possible that the pictures were without much value and showed little talent. He was sorry, but he could not lie to the man. The visitor was disappointed, but seemed to expect Rossetti